Tiskové zpráva

Program na rozvoj podnikání pomohl už desítkám kreativců, nyní se zaměří na asociace

23. 1. 2023, Karlovy Vary

Na tři desítky začínajících podnikatelů již absolvovalo nový program OVACE, který se zaměřuje na zájemce o podnikání v kulturních a kreativních odvětví. Program do Česka přineslo Inovační centrum INION z Karlových Varů. Od října se do něj již zapojila řada studentů uměleckých oborů, začínajících fotografů, designérů nebo třeba tvůrců módních značek. V dubnu budou mít jedinečnou příležitost zúčastnit se také členové kulturních a kreativních asociací.

“Program jsme přinesli do České republiky z Norska, kde jím úspěšně prošli již stovky začínajících podnikatelů. Účastníci se během 12 setkání dozvědí základní podnikatelské pojmy, v rámci skupinového mentoringu se společně zaměří na motivaci, financování a pracují na svém byznys plánu. Program je určen všem, kdo chtějí rozjet vlastní podnikání, postavit novou službu či produkt nebo třeba nastartovat nový kulturní projekt,” upřesňuje Radka Murasová z karlovarského Inovačního centra INION.

“Na podzim se programu zúčastnili například studenti plzeňské Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara nebo studenti Fakulty umění Ostravské univerzity. Viděli jsme, jaké skvělé nápady mají, ale také to, že s počátky podnikání potřebují pomoci. A nejde jenom o začátečníky. Program vidíme jako velmi přínosný i pro zkušenější organizace, jakými jsou sdružení a asociace organizací, které se pohybují právě v oblasti kreativity a kultury. I pro ně je velmi důležité mít finančně udržitelné fungování a nabízet členům zajímavé produkty a služby. V dubnu tak bude připraven jeden běh na míru přímo pro asociace,” doplňuje Radka Murasová.  

Program trvá 6 týdnů a kromě společných lekcí se zkušeným mentorem mají účastníci také možnost individuálního mentoringu. Pro práci na podnikatelském plánu mají účastníci k dispozici digitální nástroj EMS (Entrepreneurship Management System), který je krok po kroku provádí jeho přípravou. Díky podpoře v rámci grantu z Norských fondů a EHP je účast pro účastníky zdarma. Více informací najdete na webu www.ovace.cz

Rozvojový program pro kulturní a kreativní odvětví (Program OVACE) organizuje Inovační centrum INION ve spolupráci s norským partnerem Entreprenerdy. Tento projekt je financován grantem z EHP a Norských fondů, program Kultura. 

Stáhnout tiskovou zprávu