Tiskové zpráva

Studenti Sutnarky se v novém programu učí, jak podnikat

25. 10. 2022, Plzeň

Více než desítka studentů z Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara se od října účastní pilotního běhu programu OVACE. Ten je určen začínajícím podnikatelům v kulturních a kreativních odvětvích a do Česka tento koncept přineslo Inovační centrum INION z Karlových Varů. Účastníci z řad studentů se během šesti setkání dozvědí základní podnikatelské pojmy, v rámci skupinového mentoringu se společně zaměří na motivaci, financování a pracují na svém byznys plánu. 

“Program jsme přinesli do České republiky z Norska, kde jím úspěšně prošly již stovky začínajících podnikatelů. Protože se naše inovační centrum intenzivně věnuje podpoře kulturních a kreativních průmyslů, rozhodli jsme se jej věnovat právě kreativcům. Je tím pádem ideální pro studenty uměleckých oborů, fotografy, designéry nebo třeba grafiky. Program je určen všem, kdo chtějí rozjet vlastní podnikání, postavit novou službu či produkt nebo třeba nastartovat nový kulturní projekt,” upřesňuje Radka Murasová z karlovarského Inovačního centra INION.

“Jsme rádi, že si naši studenti mohou vyzkoušet pilotní běh programu OVACE. Program je na naší fakultě v běhu od října a v polovině listopadu studenty čekají závěrečné prezentace podnikatelských záměrů. V dnešní době je totiž důležité umět si svou uměleckou tvorbu i dobře spočítat a také prodat, říká …. z Fakulty umění.  

Program je unikátní, jak svým zaměřením na kreativce, tak i svou intenzitou. Kromě samotných pátečních lekcí na fakultě mají účastníci také možnost individuálního mentoringu. Pro práci na podnikatelském plánu mají účastníci k dispozici digitální nástroj EMS (Entrepreneurship Management System), který je krok po kroku provádí jeho přípravou. Účastníky z Fakulty umění programem vede mentorka Tereza Nováková, která má řadu zkušeností z byznysového prostředí. Díky podpoře v rámci grantu z Norských fondů a EHP je účast pro studenty zdarma.

Rozvojový program pro kulturní a kreativní odvětví (Program OVACE) organizuje Inovační centrum INION ve spolupráci s norským partnerem Entreprenerdy. Tento projekt je financován grantem z EHP a Norských fondů, program Kultura. 

Galerie:

         

Studenty Sutnarky programem OVACE provází mentorka Tereza Nováková


Díky práci ve skupině získají účastníci cennou vazbu od ostatních

Stáhnout tiskovou zprávu